• Lucie

Svoboda, sociální sítě a jedna Krysa

Rozmohl se nám tu taková nešvar - udavačství a banování. A proto bych ráda každému, komu se do jeho obsahu dostává cokoli, co mu vadí, doporučila použít funkci, která do budoucna takový obsah skryje.

A jelikož mě vážně mrzí, že půl roku něčí snahy o kvalitní obsah, který je také o něčem jiném než o HR, prodávání a o vývojářích, je v tahu, včetně všech diskuzí, které jsme my ostatní uživatelé spoluutvářeli, rozhodla jsem se nejen podpořit nápad Vladimíra Bláhy, změnit si svou profilovku na profilovku krysí, ale rozhodla jsem se vyzvat i vás všechny ostatní, koho štve, že si někdo dal tu práci a o veškerý obsah nás tím banem připravil.


Zároveň bych ráda poprosila zástupce z LI - například Ivana Židová - zda by bylo možné udělat něco pro obnovení původního profilu včetně jeho veškerého obsahu. Asi každý z nás chápe, že profil jako takový porušuje pravidla Linkedinu, leč pojďme být normálními lidmi a upřednostnit tu kvalitu nad pravidlem. Sama jsem zde na LI viděla nemalé množství profilů, které pravidlům neodpovídají a přesto existují, ačkoliv nemají ani kvalitní obsah a pro komunitu vlastně ani nic neznamenají. 


Tato síť pro mne dosud byla prostorem, byť virtuálním, kde jsem měla možnost rozšiřovat si obzory, setkávat se s lidmi, kteří jsou zajímaví, měla jsem možnost diskutovat s lidmi, kteří možná nejsou mými oblíbenci a v ledasčem s nimi nesouhlasím, ale i tak jsou pro mne osobně velkým přínosem, protože jsou natolik schopnými v komunikaci, že i přes rozdílné postoje si máme co říct. Díky této síti jsem i osobně v reálném životě poznala zajímavé lidi a další zajímavé jistě ještě potkám. Lidi, které bych za normálních okolností neměla šanci objevit a zjistit, jak zajímavé příběhy mají, co se za těmi profily skrývá. Bavilo mne, že v této komunitě se mohu bavit otevřeně, slušně a svobodně. To se dnes změnilo.


Pro mnoho lidí se to může jevit jako banalita. Ježíš, to je toho, tak nějaký fejkový profil dostal BAN. Ale pro mě to banalita není z mnoha důvodů. Zmáčknout tlačítko "nahlásit" je jednoduché. S někým nesouhlasit a "vypnout ho" je prostě easy. Co uděláte real, když s někým nesouhlasíte nebo se Vám prostě nelíbí? Vypnete ho? Zastřelíte ho? Otrávite jedem na krysy? Jestli se takhle zbaběle pod rouškou totální anonymity chová nějaký jedinec v online světě a my to dopustíme, potom je to pro mne jenom další ukázka toho jak málo si vážíme svobody "mít názor". Jak málo si vážíme svobody "být čím chceme". Jak málo si vážíme svobody "s někým souhlasit, ale také s někým nesouhlasit". Já o tuto svobodu nechci přicházet. Dneska je to Krysa, kdo to bude příště?


#svoboda #demokracie #kdopříště? #TotojeCorporat

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com