• Lucie

Sexistická reklama na auto - fujky fujky

Už jste viděli novou reklamu na Land Rover? Asi bych jí vůbec nezaregistrovala, nebýt titulku, že se jedná o sexistickou reklamu. No kdyby v té reklamě místo Land Roveru byla třeba značka BMW, tak bych si hnedle uměla představit nějakýho svalnatýho nagelovanýho mončičáka, který v báru sbalí nějakou tu mončičandu s krátkou sukní, hlubokým výstřihem na vysokých podpatcích. Ale Land Rover? 

Tak jsem se mrkla. Překvapení se nekonalo. Místo svalnatýho nagelovanýho mončičáka se tam na pár vteřin mihne týpek, co si chvíli hraje na Spidermana a když mu pípne esemeska, kterou si samozřejmě přečte na svých stylových moderních hodinkách, nasedne do stylově konzervativního Land Roveru, aby byl doma včas na večeři.


No a protože má Land Rovera, vezme to zkratkou přes hory, přes doly. Je to sice dál, ale za to horší cesta. :D 


Reklama je k smrti dlouhá a ani pohled na dech beroucí krajinu nevyváží fakt, že bych fááákt chtěla vidět, že to auto některý ten terén fakt vyjelo a sjelo přesně tak, jak naznačují záběry.

No kde je ten sexismus přátelé? Tak jsem si dala tu práci a přečetla si po sto letech tvorbu z dílny novinky.cz a ejhle. 


„Hanba Land Roveru a drsným průzkumníkům, alfa samcům. Existuje spousta žen, které jsou schopny velkých věcí. Nejspíš bych měla prodat svůj Defender a koupit si auto od výrobce, který si váží žen jako řidiček,” spílá na Twiteru jakási sufražetka Mariella, která má potřebu deklarovat, že kdyby měla pindíka, má ho minimálně tak velkýho jako výfuk od Land Roveru.

Svět se v prdel obrací.


#gender #feminismus #šovinismus #nekorektníhumor

25 zobrazení0 komentář

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com