• Lucie

Proces i myšlení je slovní druh ohebný

Dnes jsem slyšela jednu storku. Ona není nová a objevná, ale prostě, zahřálo mě, kde a od koho jsem ji slyšela - což si s dovolením nechám pro sebe. :) Ale o myšlenku se podělím.

Firma najme odborníka, specialistu a svěří mu budget v nějaké hodnotě a zodpovědnost, která má široký dopad na zákazníky nebo zaměstnance, s důvěrou, že s tím vším bude zacházet s nejlepším svědomím a vědomím ve prospěch firmy. Ale když si ten samý člověk chce objednat balík propisek a nechat schválit služebku a hotel za dva tisíce, musí to projít schvalovacím procesem přes 4 další vedoucí a 2 různé ředitele.

Ale ty myšlenky to rozpohybovalo. Ať se o korporátech říká co chce, a ohlédnu se i zpátky do minulosti, nebo do korporátů svých známých, je hezké sledovat, jak jsou všude ty ostrůvky, které si i v tom procesním guláši jedou takový svůj "light punk" nebo možná "underground"? A jsou takovým svěžím vánkem a ztělesněním optimismu, že proces je ohebný stejně jako nastavení myšlení lidí a že to lze měnit a ohýbat k lepšímu. To mě baví.


Tím spíš, že tyhle trable mají docela často i malé firmy. Děláme věci prostě zbytečně složité. Jak to máte u Vás? Podělíte se?

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com