• Lucie

Proč nepouštíte děti ven?

Aktualizace: 3. čvc 2019

Povídám si tak s kamarádkou, jak roste její 3 měsíční prtě a jak se daří mému pubošovi a pubošovi její kámošky a tak nějak celkově, jak se daří pubošům.


Můj puboš letos poprvé nejel na tábor. Za to byl na dvou akcích s mojí drahou polovičkou = pánské jízdy, kde byli i jiní puboši a zatímco dospělý rodičovský dozor byl buď v lihu nebo střízlivěl, o tom, co dělali puboši nikdo nic neví. Zbytek léta jsme trávili rodinně. A nebo chozením do práce. A když jsme byli v práci, synáček hnil u kompu.


Společně s ním - leč každý v jiném koutu republiky - tam hnili i jeho 4 virtuální kámoši, jejichž rodičové pravděpodobně také chodili do práce. Takto spolu trávili čas na Skypu a hráli hry či koukali na videa i desítku hodin denně.


Synáček má spolužáka - bývalého nejlepšího kámoše. Syn učitelky prožívající rozchod svých rodičů s kapesným 1000Kč měsíčně. Můj syn nedostává kapesné. Ale zas kdyby řekl, že chce jít do kina nebo si něco koupit, koupím mu to. Jeho exkamarád už od 13ti let kouří - teda zatím jenom cigarety. Můj synáček prohlásil, že s ním nikam chodit nechce, protože se nehodlá dostat do průseru.


Jiní kamarádi ze školy mého syna nesmějí chodit ven. Rodiče je samotné nepustí. Tyto děti tráví čas s dětmi, které mají kamarádi jejich rodičů. Se svými spolužáky nemají mimo budovu školy možnost styku. Občas si píší na viberu nebo si na instagramu lajkují fotky.

Syn kamarádky mé kamarádky je rozmazlenej fracek. Jeho rodičům to nevadí. Poslední vysvědčení z šesté třídy bylo plné čtyřek a v pololetí dokonce propadl.


Máme za domem hřiště na fotbal. Všechny děti starší 13ti let, které se na tomto hřišti zdržují, kouří a párkrát jsem u nich viděla i plechovky s pivem.


Můj synek nekouří. Kdykoli mu řeknu, aby něco udělal, udělá to. Nikdy neudělá nic sám od sebe. Teda jednou vysál a utřel prach, ale dostal trojku z matiky, protože se zapomněl zmínit, že píšou test a já jsem tedy neměla příležitost přikovat ho k učebnici, aby se připravil. Mého syna ale taky vůbec nic nezajímá a vůbec nic ho nebaví. Teda pokud se nejedná o čas strávený na PC na skypu s "kamarádama".


Z mého syna roste hnihilista. H jako "hnije u kompu a nihilista jako "najděte si to na WIKI".


A když vidím děti jiných a kouknu na to svoje, tak si říkám, že ten můj puboš je na tom vlastně ještě docela dobře. Mohl by sedět venku na lavičce s jinýma pubošema a pít plechovkový pivo, co jim prodali ve vietnamský večerce.


Ale fakt si pokládám otázku: PROČ SAKRA NIKDO NEPOUŠTÍ VEN SVOJE DĚTI? PROČ JIM NEDOVOLUJETE SE STÝKAT SE SPOLUŽÁKY?

4 zobrazení

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com