• Lucie

Pohádka o Zemi Nezemi - díl 2.

V prvním dílu pohádky o Zemi Nezemi nás bludička Cinka seznámila s mnohými obyvateli této kouzelné krajiny. Jaké dobrodružství nás čeká dnes? Hezky se posaďte do svých křesílek a nechte se vtáhnout do kouzelného světa.


V Zemi Nezemi žije mnoho šikovných a zajímavých bytostí. Některé z nich touží po moci, slávě a bohatství, jiné žijí svůj obyčejný spokojený život. Velice věhlasnými, bohatými a váženými obyvateli Země Nezemě jsou Goblini.


Goblini

Jsou to vzácné bytosti, které zpravidla žijí v ústraní, protože potřebují klid na svou práci. Vymýšlí a sepisují složité zaklínací formule, tajné šifry a kódy, díky kterým mohou ovládat různé věci. Pokud klid nemají, mohou ve své práci udělat fatální chyby. To takhle jeden Goblin - říkali mu Bug - třeba vymyslel ovládací formuli na třídění královské pošty. Jenže milý Goblin spletl adresu dvou království, která proti sobě spřádali tajné plány a zprávy, které měly přijít špehům dorazily králům. No co vám budu vykládat, byla z toho pěkná polízanice a velice dlouhá a krvavá válka mezi královstvími. A milého Goblina dali popravit. Od té doby se všem chybám ve formulích říká "bugy".


Doba byla zlá a najít dobrého a schopného Goblina nebyl snadný úkol ani pro ty nevychytralejší a nejudatnější HRamazonky a HRytíře. Navíc Goblini si rychle uvědomili svoji cenu a prostě začali dělat ofuky. Stali se z nich zpupní, hamižní nadutci, kteří opovrhovali každým, kdo nemluvil jejich řečí. Najednou získali pocit, že by každá HRamazonka, každý HRytíř a ledacjaký jiný posel měl také rozumět jejich světu zaklínadel a šifer a pakliže tomuto řemeslu nehoví, nabyl takový Goblin dojmu, že nemá smysl ztrácet času řečmi s pro ně podřadným druhem. Najednou jakoby zapomněli, že i jejich šifry a kódy dokáží potrápit nejednoho pána i kmána, protože ani oni nejsou dokonalí a jejich práce je plná chyb, které lidem život otravují. 


Jedním z nejznámějších byl Goblin Lepák. Tento Goblin byl všestranně nadaný. Uměl ty nejsložitější formule a zaklínadla a znal každý tajný kód široko daleko. Každý den u jeho dveří stály zástupy HRamazonek a HRytířů, kteří jej přemlouvali, aby pracoval právě pro jejich království. Ani HRamazonky ani HRytiří neznali jejich kouzelné formule, ale věděli, že pokrok jejich království se bez Goblinů neobejde. Goblin Lepák chtěl být ale nezávislý a chtěl mít svůj klid na práci. A tak nechal na rozcestníky na cestách a na bránu svého obydlí vyvěsit zprávu, že chce mít klid. Také tam byl návod pro HRamazonky a HRytíře, jak správně mají milého Lepáka oslovit, aby jej zbytečně od práce nerušili.

Goblin Lepák

Nic nedbali Lepákových návodů a žádostí a div mu okny nelezli až do kuchyně. A tak se jednoho dne Lepák naštval a začal s nimi bojovat. Goblin Lepák ale nebyl žádný udatný válečník a tak i jeho tažení podle toho vypadalo. Začal HRamazonky a HRytíře zkoumat a začal na nich páchat pokusy a o výsledcích svého bádání informoval celou Zemi Nezemi. Tyto zvěsti se rychle šířily světem a k Lepákovi se přidávali i další a další Goblini, kteří jej napodobovali. Věšeli všude po zemi zprávy pro HRamazaonky, aby je v jejich práci nerušili, psali návody, jak správně se má HRytíř na audienci ke Goblinovi hlásit, jak se mají HRamazonky zdržet lezení Goblinům do oken.


A tak se časem i Zákysník přidal k těm, kdož začali HRamazonkami a HRytíři opovrhovat. Pamatujete si ho z prvního dílu?


Troll Zákysník nebýval vždy trollem. I Zákysník znal tajemství šifer, kódů a zaklínání. Býval váženým a mocným strůjcem různých šifer a pomohl v nejednom království s vylepšeními a pokrokem. Jenže Zákysníkovi se trápení HRamazonek tak zalíbilo, že s tím vším vztekem si nevšiml, jak se ze slovutného Goblina pomalu a jistě stává ošklivý a jedovatý Troll, který zlomyslně popichoval všechna stvoření kolem sebe.

Šéf trollí bandy Sedlouň

Zákysník byl nejen mistr tajných kódů, ale také vládl hbitým jazykem a uměl nejednoho Goblina zlákat ke svým trapičským hrám. Postupem času se k němu přidávali nejenom další a další Goblini, ale i různí Vědmáci, králové, mágové - prostě žádná HRamazonka nebo HRytíř si nemohl být jist, jestli se na něj nechystá nějaká zákeřnost. Třebas velice známým kumpánem Zákysníka byl šéf trollí bandy - Sedlouň. Kde mohl někoho popíchnout, tam se zjevil. Naneštěstí tento troll nebyl tak jedovatý a byla s ním i legrace.


Zemi Nezemi žije mnoho dalších zajímavých bytostí. Společně se potkávají a utváří tak každý den nit příběhů, které potom mohou třeba víly nebo bludička Cinka vyprávět. Uvidíme, kam nás nitky zavedou příště.Poznámka autora: Všechny postavy a příběhy jsou smyšlené a podobnost je čistě náhodná. Pokud v postavách vidíte někoho, koho znáte nebo dokonce sami sebe, tak je to asi tím, že to tam vidět chcete. :) A za to autorka pohádek nenese odpovědnost. Při psaní pohádky neutrpěla žádná bytost žádné zranění. Pozor, čtení může způsobit záchvaty ješitnosti a vzteku. :) Příjemnou zábavu.


PS: Obrázky jsem si vypůjčila z Gůglu. Většina z nich je ze hry Zaklínač 3, kterou jsem nedávno dohrála. Zbytek tak po různu.

9 zobrazení0 komentář

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com