• Lucie

Krátké pojednání o jazyce českém

"No hele, byli jsme na supr tripu do Blavy. Znáš to, týmáč, všichni jeli do noci. Hned morning mi ujel vlak, tak jsem to hned poustla na Instáč. Vidělas to selfíčko s kuframa na báhnu jak tam sedím jak opuštěný štěně? No a jak tam tak dřepím, volá mi kolega ze sejlsu, že nestíhám bríf. Báj d foun jsme brejnstormovali nad tím, jak tak jako dojedu včas, protože na tom brífu měl být i head a fakt by to nebyla dobrá ukázka perfect zvládnutýho tájm menežmentu. Tak jsme se s kolegou dohodli, že si líznu auto v půjčovně a pofrčím do Prahy. Jako musela jsem tam dojed fakt na time, protože jsem měla prezošku. To jsem ti říkala, jak nám zase zvedají kápéíčka a káočka na celý rok? No a my teď musíme naimplementit aspoň jednu novou instalačku měsíčně a z toho jsme fakt v krizi. Báj the way když jsme u té krize, budeme mít takový malý sešn nebo možná hackaton. Budou tam fákt topový VIPka a neměla bys tam chybět. Jako vím, že už nesejluješ, ale přeci jen."


Takto mi před nějakou dobou volala známá po cestě vlakem z Prahy do Brna.


No a teď mi řekněte. Opravdu by se čeština měla zjednodušovat? Opravdu bychom měli bez rozmyslu prznit jazyk český množstvím amerikanismů jenom proto, že to někomu připadá "cool"?


Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suteréně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant.Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com