• Lucie

Klíště, pes a voda

#okurkovasezona nám tak nějak začíná, tak si dovolím popřát vám všem krásné léto. Já mám několik prvních postřehů.


1. Nikdy nedoceníte takový benefit, jako že v budově zaměstnavatele je koupelna se sprchami. V případě, že je venku na zdechnutí a vodárna ve vaší MČ nahlásila každoroční odstávku teplé vody, která je samozřejmě už druhý den odstávkou vody jako takové... #knezaplaceni


2. Investujte do repelentů, nechejte se očkovat proti encefalitidě a zabíjejte veškerý odporný hmyz (mimo včel). Já si právě dnes potvrdila, že ten ošklivý velký flek na noze je skutečně od boreliózy. No příští středu se chystám na každoroční Masters of Rock - být na fesťáku s ATB bude skutečná výzva.


3. Pejskaři ve městě mě tak nějak všeobecně serou. Byla jsem svědkem "kouzelné scény". Asi 50 letá dáma s čoklem lehce větší než střední velikosti stojí u auta. Ten chlupatý miláček právě ochcával kliku dveří auta řidiče, zatímco madam si cosi datlovala v mobilu. Pes ještě ani nesvěsil nohu dolů a odkudsi přiskočila jiná dáma a začala na tu čoklofilku ječet, že jí zaplatí myčku. Zjevně byla majitelkou pochcaného vozu.

Situace zaujala nejen mě, takže jsme velice rychle vytvořili divácký aparát, který se přirozeně rozdělil na skupinku důchodců, kteří v přilehlém sídlištím parku taktéž venčí své chlupatiny a pár čumilů jako já bez pejsků.


Jak ta paní ječela na čoklofilku a udělala nějaký prudší pohyb, vypadalo to, že se milý pejsáček připravuje k akci. Paní si toho zjevně všimla taky, takže jakmile pes udělal pohyb směrem k ní a k tomu cenil zuby, paní nemeškala a čokla prostě nakopla. Upřímně - než se nechat pokousat, v pudu sebezáchovy bych asi udělala totéž. Pes zakňučel, kousek teda i poodlétnul a spustil se docela absurdní sled událostí.


Jedna z důchodkyň odkudsi přitáhla měšťáky. Přísáhám, že jsem je v naší části sídliště snad nikdy neviděla jinak než v autě. Čoklofilka na paní ječela, že je hnusná psychopatka a že takový jako ona patří zavřít do kriminálu, protože je to vražedkyně. Další důchodkyně s chlupatinama na vodítcích na paní pořvávaly, že je to pravda, že když je schopná zabít psa, tak je určitě schopná zabít i člověka. A k mému největšímu údivu - měšťáci asi zavolali i kolegy z PČR, kteří se tam naráz zjevili a začali paní pokutovat za výtržnictví!

Paní tam odevzdaně stála a vysvětlovala, že reagovala na to, že čoklofilka nechala psa ochcávat její auto a že psa sice lehce nakopla, ale že vypadal, že na ní zaútočí a čoklofilka nevypadala, že by mu v tom chtěla bránit. Jak to dopadlo netuším. Leč se mi tašce roztékala krabice se zmrzlinou, tak jsem sledování ukončila s tím, že jsem PČR potvrdila, že pes vypadal, že na paní zaútočí a šla domů. Těsně u baráku jsem šlápla do psího hovna.


#letozacina

4 zobrazení

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com