• Lucie

Jak se dělí ženy :)

Zhrzené pipky

Tenhle druh pipky se po dlouholetém vztahu ocitá ve světě "singles". Brzy jí bude 35, ale rázem má pocit, že jí je pořád dvacet. Obvolává svoje kámošky, co poslední 4 roky neviděla, ale každá z nich je vdaná a nedej bože má doma děcko. Nic pro ni. Tak se sčuchne se svýma 25tiletýma kolegyněma, se kterýma paří jak o život.


Začne chodit do fitka, a na jógu, přestane žrát maso, protože se dá na raw vegan jídlo. Začne chodit do kurzů pro sebevědomé ženy a makat na své kariéře. Že se z ní stává ještě otravnější kráva, než kdy byla před tím, to vůbec nevidí. To, že jí nemůže vystát žádná její dřívější kámoška, natož nějakej normální chlap, to si odůvodní nějakým slintem, co se na učila na kurzu sebevědomé ženy a samozřejmě k tomu 4x krát denně nasdílí nějaký moudrý citát na fejsbůku.


Její fejsbůk se vůbec hemží selfíčkama z koupelny, kde si přeměřuje panděro každý týden, aby deklarovala, jak dobře teď vypadá, když se cpe jen červenou čočkou a chia semínkama s otrubama, aby následně každý pátek přidala do instastories mini video z kalby s novejma - stejně debilníma - single kámoškama, kterak se v minišatech jak pro prostitku nalejvá teqillou a chupitem a o zdravém životním stylu nemůže být řeč.


Pozvání na nedělní brunch v Cafe Louvre s o deset let mladšíma kámoškama odmítne s výmluvou na den věnovaný meditaci, poněvadž má kocovinu jako prase a jediné po čem touží je platíčko íbáče, deka, silný vývar a romantický film, aby si u toho mohla fňuknout nad tím svým rozchodem a poslat svýmu EX nějakou srdceryvnou SMSku, protože to s ním přeci jenom nebylo tak strašný.


Věčně single

Tahle pipka se moc neliší od té zhrzené. Je to osamělá pipka, která si to ale nikdy nepřizná, protože být single přeci vyhovuje. A navíc nikdy nikdo není dost dobrej. Všichni jsou buď málo vzdělaný, prachatý, vlasatý, mladý, starý nebo prostě cokoli. Tyhle pipky mají jasnou definici toho, co chtějí a nejsou zrovna nenáročné. Muži je považují za zlatokopky. Nenechte se mýlit, ony jimi dost často jsou.


Poslední chlap, kterýho si pustily k tělu byl Karel z vejšky a to jenom proto, že tenkrát oba dost pařili a tak se příležitostně společně ožrali, vyspali se spolu a dál jakoby se nic nedělo. Jako správní vysokoškoláci ale byli příliš free na to, aby se nějak vázali.

Tenhle druh pipin svůj čas tráví dost podobně jako zhrzené pipky. Ačkoliv jim třicítka odzvonila už dávno, kamarádí se svými dvacetiletými kolegy. Jelikož chodí na jógu, a v rámci výmluvy na celiakii si dávají pozor, aby nepřišly do kontaktu s ničím, co připomíná rohlík, aby se v zápětí nacpaly ovesnou kaší, vypadají tyhle pipky zpravidla dobře. I v jejich věku mají velikost 36 maximálně a kdekterá dvacítka by jim mohla figuru závidět.


Tyhle pipky ale moc dobře vědí, že ty vrásky kolem očí už dávno nejsou jenom od smíchu a osamělé večery vyplňují čtením všelicjakých knih. Dost často pak získávají pocit, že jsou sečtělými intelektuálkami, což je pro muže velice nebezpečný podruh "věčně single". Tyhle intelektuálně založené single ladies jsou totiž brutální sufražetky, kterým nemůžete nic vytknout nebo s nimi nedej bože nesouhlasit, protože ony mají vždycky zásobu argumentů, díky kterým z vás udělají ubohého nízkého jedince bez špetky rozumu.


Ostatně podobně se tyhle pipky chovají i ke svému okolí. S povýšenou arogancí radí všem okolo a pokud možno - nejvíc užitečných rad mají pro ty zadané a dětmi ověnčené chudinky, které žijí s nějakým šíleným ubožákem, který je jich nehodný. A jelikož vedle toho svého ubožáka také zakrňují intelektuálně i vzhledově, taková věčná single lady má několik zaručeně dobrých rad o tom, jak by dotyčná zakrnělá blbka měla vychovávat ty svoje haranty, protože prostě nesleduje trendy moderního rodičovství a z těch harantů rostou jenom budižničemové.


Dřív nebo později taková chytrolínka tento druh kamarádek stejně zavrhne, protože jejími radami je opovrhováno a ona se na to nemůže dívat. Samozřejmě si nikdy nepřizná, že ty její kámošky, co si pořídily ty haranty s těma blbcema, se s ní nebaví, protože je nesnesitelná.


Čerstvé matky

Pohádka o tom jak se i z docela normální ženské stane cosi, co od objevení dvou čárek na těhotenském testu sedí u PC a studuje všechno o rodičovství. Tahle skupina sama o sobě je docela rozmanitá a má mnoho podmonžin. Tady máme ty nejpočetnější skupiny dnešních matek:


Ambiciozní matka

Se svým dítětem chodí na kojenecké plavání, rozhodně ho dá soukromé školky, aby její dítě už v první třídě ZŠ umělo základy AJ a aspoň jednoho dalšího jazyka. Musí mít uměleckou i baletní průpravu. V případě chlapečka to nebožátko chodí minimálně 4x týdně na trénink tenisu, golfu, hokeje i fotbalu. Základní školu - opět soukromou s jazykovým zaměřením - matka proloží mnoha zájmovými kroužky, aby dítě nemělo absolutně žádný čas na své kamarády a takové to normální bezbřehé zevlování u ničeho.


Bio matka

Používá hadrové pleny a na opruzeniny toho svého bioproduktu matlá po domácku udělaný olejíček, který vyrábí ve spolku s ostaními biomatkami. Dítě z těch sraček sice brzy dostane atopický ekzém, ale to je o důvod víc po domácku patlat další a další sračky, kterýma maže sebe, děcko i manžu. Děcko nosí zásadně v šátku a zná asi 25 způsobů, jak si šátek omotat kolem těla i s děckem a neoběsit sebe ani děcko. Kojí vždy a jenom na veřejnosti, protože na to má prostě právo a je jí jedno, že vy u protějšího stolu v restauraci zrovna vedete obchodní jednání. Bio matky své děti dají do lesní školky, odmítají očkování, protože jedno z milionu ochluchlo a ony pak musely tři měsíce kupovat ty hnusné plastové bio kojenecké vody, aby nasbíraly dost PET víček.


Barbie matky

Před porodem vážily 45 kg i s postelí a tak i po porodu usilovně cvičí. Jejich fejsbůk je plný fotek jejich propadlého panděra, protože i po porodu se dokázaly vrátit k váze 45 kg i s botama a svoje nízké sebevědomí si kompenzují zběsilým nakupováním. Ne že by nenakupovaly už před tím, ale teď nakupují i pro svoje miminka, které mají sladěné i hovno v pleně tak, aby ladilo s outfitem, který na sobě mají. Všechno je samozřejmě značkové, a pokud to jejich baby mělo na sobě už třikrát, obratem to prodávají na mimibazárku, protože nemohou dopustit, aby jejich dítě nebylo IN.


Matky "zelené vdovy"

Soudobý produkt satelitních městeček. Matky, které se s kočárky sjíždějí na zahrady těch druhých matek, obdivují si své domy na klíč, manžílky na klíč, hypotéky na klíč a dělají si navzájem nehty a vlasy, protože minimálně jedna z nich je vždycky kadeřnice a nehtařka. Celé dopoledne tak probendí krafáním o hovně, aby kolem čtvrté došly domů, uklohnily nějaký ten polotovar nebo cizrnovou kaši či jiný humus, který naservírují jejich vystresovanému manžílkovi, který si stres ze svého korporátního manažerování a hypotéky kompenzuje na každém výjezdním zasedání korporátu s nějakou firemní dáváčkou. Ona to sice ví, ale dokud platí hypošku a nic moc po ní nechce, není třeba čeřit vodu. Jejich dětičky chodí do místní školičky, kterou vede bývalá učitelka z průměrné české základky, která se rozhodne, že změní svět tím, že na světě přibude další Montessori školka, kterou financuje její manžel, aby od ní měl pokoj. Z této skupiny matek se profiluje nejvíc budoucích pseudoúspěšných podnikatelek, které založily nějaký naprosto bezvýznamný eshop, který je sice třetí rok po sobě ve ztrátě, ale ona to buduje při mateřské a je hvězda. Navíc ji v začátcích jejího podnikání radí její sousedka life koučka, co sice před mateřskou dělala na recepci, ale už během těhotenství si udělala kurz pro kouče a teď se jí ta snaha vrací, protože má prvních pět klientů. Svoji sousedku a jejího manžela, bývalou šéfku své sousedky, sousedku, co vede Montessori školku - učí jí vyrovnávat se stresem a samu sebe.


Panelákové matky

Ty se moc neliší od těch zelených vdov. Rozdíl je v tom, že se během dne setkávají na místním hřišti a jejich manžílci nejsou prachatí korporátní manažeři, ale obyčejní pracanti. Tyhle matky celý den drbou o tom, jak na Modrém koníkovi a jiném mozky vymývajícím blogu o mateřství četly o nějaké buchtě, co si během mateřské vybudovaly eshop s kosmetikou nebo založily Montessori školku a že nechápou, kde na to ty ženské berou čas a finance, protože ony přeci nic nestíhají.


Všechny tyhle matky mají společnou jedinou věc. Všechny by se pro svoje smraďochy rozkrájely a někým, kdo o těch božích pokladech mluví jako o smradech, opovrhují. Protože být matkou je přece poslání a porodem - dle jejich vnímání světa - přestávají být ženami s vlastními potřebami a identitou, ale stanou se jakýmsi hybridem, který žije a dýchá proto, aby jejich děcko žilo bez ohledu na potřeby jich samotných, potřeb jejich manželů.


A pak je tu poslední skupina žen, vymírající druh se zdravým pohledem na svět, který se dá shrnout jediným názvem - "nějak to všichni přežijeme".


Ve svých mužích ctíme svéprávné bytosti, s právem na názor, s právem zajít si na pivo a s právem na teplou večeři a steak. Milujeme svoje potomky, ale nestydíme se říct, že nám občas lezou na nervy, protože jsme si ty malé bestie rozmazlily a teď nevíme co s tím. A co víc, neztratily jsme rozum a smysl pro humor, ironii a SARKASMUS.

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com