• Lucie

Hledá se domov. Zn.: Neštěkáme, nekoušeme

Milá majitelko či milý majiteli bytu,


jsme rodina se spoustou snů a plánů a jedním z nich je i sen o vlastním bydlení. Tento sen si zatím splnit nemůžeme, proto hledáme někoho, kdo je dál než my a má byt k pronájmu. V našem stávajícím bytě bydlíme už šestým rokem, ale majitel svůj byt nyní potřebuje využít pro svou rodinu. A tak se naše cesty po těch letech brzy rozejdou. Nájem a veškeré poplatky jsme vždycky platili včas a spíše dříve, než jsme museli. Máme rádi své účty v pořádku.


Proč chtít nájemníky jako my? Já pracuji v jednom velkém korporátu a drahá polovička v prosperující IT firmě. Možná si teď, milý pronajímateli, mneš ruce, že jsme zlatý důl, protože každý máme “kilo a káru”. Není tomu tak. Chtěla jsem tím říct, že máme stabilní a dlouhodobý příjem a nejsme žádní případi, co se válí doma na sociálních dávkách a věčně nemají na nájem. Máme taky čtrnáctiletého syna, co je sice trochu puberťák, ale sousedským vztahům to nijak neškodí. Ostatně i my jsme tiší nájemníci. Z časů divokých a hlučných mejdanů už jsme dávno vyrostli. Vrcholem našeho společenského života v bytě je návštěva našich rodičů nebo nejbližších přátel na večer deskových her. Jsme normální, pracující lidé, kteří hledají slušné bydlení s výhledem alespoň na 5 let.


Co hledáme? Rádi bychom do bytu, kde bude mít syn svůj pokoj a my vlastní ložnici. My i on jsme ve věku, kdy potřebujeme své soukromí a pohodlí. Obývák může být klidně spojený s kuchyní dohromady.


Hledáme tedy větší 3+kk nebo klasický 3+1. Kdyby měl byt balkon, byl by to prima benefit navíc. V kuchyni by měl být sporák a kuchyňská linka. Pokud bude v kuchyni myčka, syn bude asi skákat radostí, protože jinak myje nádobí on. Je to jeho povinnost. Proč o tom mluvím? Máme rádi pořádek a vedeme k tomu i našeho syna. Pokoje ani obývák nemusí být nijak zařízené, protože nábytek máme svůj. Bylo by moc fajn, aby koupelna v bytě byla po rekonstrukci. Nechceme bydlet v ošklivém plesnivém umakartu. Chceme příjemný čistý byt, který se stane naším novým domovem, o který se budeme rádi starat a pečovat o něj s láskou, jako by byl náš vlastní.


Milý pronajímateli, my moc dobře víme, že situace na trhu vám majitelům bytů velice nahrává a byt, jaký hledáme, může dnes stát každý měsíc i 20 až 25 tisíc a klidně i víc. I když nemáme špatnou práci, i my máme své závazky a další plány do budoucna. Proto hledáme majitele, který dá přednost nižšímu zisku na pronájmu výměnou za slušné a řádně platící nájemníky. My doteď za takový byt platili celkem 16.000 Kč měsíčně včetně energií. Pravdou je, že jsme každý rok dopláceli na energiích zhruba 3.000 Kč, protože se voda, elektřina i další věci neustále zdražují. Proto jsme došli k tomu, že i my se musíme smířit s tím, že budeme za nový byt platit více. Přesto si myslíme, že dokážeme najít příjemné bydlení, které nám z našeho měsíčního rozpočtu neukousne víc jak 18.000 Kč měsíčně včetně poplatků. Dvacet tisíc měsíčně je absolutní strop. Na kauci máme k dispozici 25.000 Kč. 


V současné době bydlíme v blízkosti metra Budějovická a máme to tu opravdu rádi. Už jsme se smířili s tím, že tuto lokalitu asi budeme muset opustit. Přesto bychom rádi zůstali na trase červeného metra, ideálně v rozsahu “Háje - Vyšehrad” nebo v okolí Podolí, protože syn tam chodí do školy. Samozřejmě na tom nelpíme, protože cena za naše nové bydlení je limitující. Bydlení máme sice až do konce března 2020, ale už nyní hledáme, protože víme, že najít to pravé bydlení pro nás nebude zrovna snadné.

Milý majiteli bytu, pokud jsi dočetl až sem, máme naději. Potkáme se na prohlídce? :)

90 zobrazení0 komentář

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com