• Lucie

Chlapi, superhrdinové a romantika

Chlapi se nám neustále vysmívají, protože se koukáme na romantické filmy. Ale dámy, koukaly jste s nimi někdy na ty jejich akčňáky, komiksáky a seriály? Já jo. A něco vám řeknu. To “JEJICH” je stejně romantické a plné klišé, jako to naše. Dovolím si pár názorných ukázek, které jsem musela - teda pardon - chtěla vidět se svojí drahou polovičkou.


Komiksoví hrdinové kupříkladu. Je úplně jedno, jestli to je hrdina od Marvelu nebo DC. Ale všichni tito hrdinové mají jedno společné - zachraňují svět a vždycky v tom hraje roli nějaká ženská, kterou šíleně milují. Ve svém skutečném životě by se na onu krásku ovšem nezmohli ani promluvit, natož ji sbalili. Tak si raději navlečou upnutý trikot a hajdy lovit padouchy. A hlavně aby u toho vždycky byla jejich vyvolená a viděla, jak jsou skvělí. U toho svoji vyvolenou 4x zachrání, ačkoliv ji před tím dostanou vlastní vinou do průšvihu. Celé to je vlastně promyšlený kalkul, protože zachráněná princezna už jim do náruče skočí sama. Přitom stihnou své hrdince říct asi miliardu klišoidních keců, které by skutečný chlap NIKDY neřekl. A mnohdy jsou to mnohem větší srance než v Titanicu a Pretty Woman dohromady. Nesouhlasíte? Vážně ne? Tak pár důkazů:


Spiderman - Peter Parker a Mary Jane - věčně ufňukaný Peter si zvedá svoje nízké sebevědomí díky pavoučímu oblečku a nově nabyté sebevědomí mu dodá odvahy, aby si před Mary Jane hrál na drsňáka. Samozřejmě, že to přežene. Z fňukny se stane arogantní kretén, který pohlcen vlastní velikostí, sere na všechny okolo a strašně se diví, že ho má Mary Jane plný zuby. Ale jelikož je to romantika jak stehno, všechno dobře dopadne. Peter a Mary skončí šťastně spolu - do příchodu dalšího zlouna na scénu... Ale nepředcházejme další díly.


Batman - Joker a Harley Quinn - Joker sice není standardní pozitivní superhrdina, naopak je to zloun nejvyššího kalibru. Na zlý kluky holky frčí a tak i on má svoji vyvolenou krásku. Neustále ji zachraňuje před policií, která spolupracuje s nenáviděným Batmanem. Ale co už. Pro lásku se musí trpět.


Futurama - Fry a Leela - tento sci-fi seriál má pro mne velmi osobní intimní rozměr, protože mne na něj přivedla drahá polovička, když jsme spolu začínali. Vysvětlil mi, že jedině až to uvidím tahem v kuse, tak pochopím celý ten příběh na pozadí. Pochopím, jaká to je romantika. Ano, skutečně jsem během měsíce nebo dvou viděla všech 7 řad. A světe div se - Futurama v sobě ukrývá neuvěřitelně krásný romantický příběh o tom, kterak úplně vyplataný Fry celých sedm sérií oblbuje jednookou Leelu a neustále hledá nové a nové způsoby, jak tu namyšlenou trubku konečně udolat, až se nakonec vezmou. Jako v každé správné telenovele ho Leela nejdřív nechce. Stihne se mezitím vyspat s půlkou galaxie, než jí docvakne, že lepší hloupý ale milující Fry v hrsti, než ještě debilnější Zap Brannigan kdekoli, kam se přisere. Musím uznat, že seriál jsem si užila s dabingem, protože postava robota Bendera s hlasem Martina Stránského, kterého známe třeba i jako hlas Dr. House, seriál činí vtipným a sarkasmem prošpikovaným humorným počinem.


Big Bang Theory - u nás známá jako Teorie velkého třesku. Také jeden z mála seriálů, který jsem nikdy neviděla v původním znění. Člověk by řekl, že ústředními postavami jsou Penny a Leonard a jejich vztah. Ale nenechte se mýlit. Neznám člověka, který by se nevydržel X sérií dívat a čekat na to, až Sheldon a Amy dojdou k první puse, prvnímu sexu a třeba i ke svatbě a dětem. Seriál je klenot mezi intouškou zábavou, protože postavy se chovají VELMI uvěřitelně (ehm ehm, kucky kucky) a seriál je postavený na brilantním sarkastickém humoru. Člověku ani nedochází, že celý seriál je romantická vztahovka.


Star Wars - politické drama o tom, jak si pár mocných lidí poměřuje pindíky a snaží se dokázat, kdo ho má většího. Přičemž se jeden z nich nakrkne, bouchne do stolu a prohlásí, že on je největší pindík na světě a že jim to všem teda jako předvede. A tak založí nové politické hnutí “ANO, bude líp” a dělá bugr kde může. Ne sorry, to jsem si spletla s jiným hororem. Založí stranu “Temná síla”. Mezitím, co dělá bugr a denně maká na tom, aby byl největší pindík v celé Galaxii, tak ho ti hodní připraví o dvě děcka. Těm dvěma se za celou dobu nikdo neobtěžuje říct, kdo je jejich fotr a že jsou sourozenci, tak na to taky přijdou kdo ví kdy.


Takže to dojde k tomu, že z dcerky vyroste taková namachrovaná princezna sufražetka a ze synka neohrožený jakože bojovník. Vlastně většina postav potom maká pro organizaci, kterou vede divnej týpek, co není zrovna dobrej řečník (asi nebyl u Paříka) a trpí nějakou vadou řeči a možná i mozkovou poruchou. Z nějakého neznámého důvodu ho - i přes jeho zjevnou retardaci - všichni poslouchají. Ale tak na to jsme v politice všichni zvyklí, takže divákovi to připadá asi normální. Takže proti sobě bojují, mydlej se u toho neonovýma tyčema a dojde to tak daleko, že mladej pokosí svýho fotra, o kterým neví, že je to fotr. Aspoň myslím, že tak nějak to je, protože u všech dílů, který jsem musela vidět, jsem usnula a ty poslední dva jsem prostě rezolutně zamítla se slovy: “Taky tě nenutím koukat na 50 odstínů šedi”. Bohužel pro mne, miláček se na ně se mnou kouknul, takže ty dva poslední filmy budu muset dokoukat. Já se tááák těším. (čti: asi nám při utírání prachu omylem umře TV)


Captain America je pro mne další nepochopitelná věc. Chlapi nám vyčítají, že hrdinové našich romanťáren se chovají jako vymletý metrosexuálové bez sebemenšího náznaku, že mají nějaký testosteron. Ale co je potom Kapitán Amerika? Vždyť to ani vtipný není! Hulk? Jako vážně? To snad ani není superhrdinský a akční. To je jenom romantický a ještě ke všemu úplně blbý.


Miláček tvrdí, že je to tím, že jsem viděla ten první s Ericem Banou, což je mimochodem superherec. Ale Hulk?! Vždyť i Kráska a zvíře je větší akce a víc horor než tohle.


A co třeba Deadpool? Jako jo, to se mi líbilo, to bylo megavtipný, ale o čem to je? Ryan si tam léčí nějaký svoje mindráky a strach ze závazků, najme si k tomu bandu stejně divnej pitomců a zničí půl města. Hm? A ta Raynoldsova buchta je co? To vůůůůůbec není romantický... Jasně!


Abych to teda shrnula, tak pánové, až zase budete tvrdit, že romantika je pro holky, tak si vzpomeňte:

 • Superman a Lois Lane

 • Batman a Kočičí žena

 • Indiana Jones má babu

 • Agent 007 co díl, to jiná

 • Spider man a Mary Jane

 • Homer a Marge Simpsonovi

 • Fry a Leela

 • Walker Texas Ranger a Alex Cahillová

 • Iron man a Pepper Potsová, atd.

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

 • Facebook - Black Circle
 • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com