• Lucie

Nebuďte jako Glum

Přirovnala bych člověka k počítači. Náš hardware je poměrně složitý mechanismus dost náročný na údržbu a já osobně patřím mezi ty lidi, co se orientují na realizaci a tedy na software. A hlavně té údržbě nerozumím.

Vím, že se to musí čistit, protože jinak se to zanese a časem to i pěkně smrdí. Tak to meju. To dá rozum. Vím, že se to musí krmit. To je jak auto, že jo. Bez PHM to nejede. No jo. Ale když to krmíte blbě a moc, začne to zpomalovat. Když to krmíte blbě a málo, tak vám to zas kolabuje. A to nemluvím o tom, že tomu musíte kupovat furt nějaký nový upgrade a dost často jsou to jen kosmetické úpravy. Tuhle nová barva krytu, tuhle zase nový design obalu, jindy koupíte jen novou podložku pod myš. S člověkem to je stejné. Nový účes, nový hadry, nový boty. Jako fakt je ta údržba opruz.

Já se raději věnuju softwaru a systému řízení a výkonu. Furt to aktualizuju, pořád do toho leju nový informace a ladím tomu paměť. Software je čím dál vyspělejší a padají z toho pak super věci. Třeba funkci generátoru náhodných textů jsem vypilovala téměř k dokonalosti a dost se to už o mně ví.


A dělám to tak už roky a vždycky jsem se smála všem těm, co furt rozebíraj ten HW a furt s tím lezou do fitka, staraj se, aby to pořádně běhalo a krmí to jenom BIO a EKO.

Jenže ona ta únava materiálu udělá s tím strojem svý. Najednou výkon HW přestane stačit nárokům SW a místo souladu a radosti přijde stres a totální únava. Začne se to přehřívat. Start je neskutečně zdlouhavý a každá aktualizace je delší a delší. A co hůř - HW vám jednoho krásnýho dne zahlásí fatal error.


Vkrade se to do života doslova jako rakovina. Co teď s tím? Nový HW v tomto případě nelze. Tělo prostě nevyměníte. Člověku bohužel ne. Nezbude vám nic míň a nic víc než totální repase. Mechanici našich těl jsou naštěstí machři, že už dneska dokážou dodat náhradní díly a leccos opravit na místě. Někdy to musí prostě kuchnout a pospojovat to uvnitř jinak, než to bylo z výroby. Ale nebudeme si nalhávat, stojí vás to čas a prachy. A taky další stres.


Musím říct, že ten můj HW mi poslední dobou leze na nervy. Poslední dobou mi dává najevo, že jsem se o něj málo starala a že potřebuje generální odstávku a repase některých součástí. Takže místo toho, aby šlapal, jak jsem byla zvyklá, zpomaluje se jak dva roky starej model telefonu a dává mi jasně najevo, že další ladění výkonu software a další nálož informací do WIKI prostě odmítá.


Tak jsem vám jen při pátku chtěla poradit: Starejte se o svůj hardware. Oni jak jsou tu všichni ti poradci na výživu, pohyb a tydlecty věci, co jim nerozumím, oni asi vědí, CO říkaj a PROČ to říkaj. Protože když to dělat nebudete, budete vypadat jako Glum na obrázku. Nebo jako já v posledních týdnech a měsících. Nebuďte v prdeli. Nebuďte jako Glum.


#luckycitron

Máte něco na srdci?

Můžete mi poslat email:

lucie.zitt@email.cz

Lucie Zitterbartová

IČ: 74515241

Nebo mne jednoduše najdete na všemožných sociálních sítích.

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter

© 2019 by Lucie Zitterbartová. Česká Republika/Praha. Proudly created with Wix.com